• Blog
  • Od "klasike" do etnomuzike u Knez Mihailovoj ulici

Od "klasike" do etnomuzike u Knez Mihailovoj ulici

andjela
Često ljudi nemaju hrabrosti da pokažu šta je to u čemu su dobri, jer time izlaze iz zone komfora. Međutim, ovog leta, neko je prevazišao strahove i skeptičnost. Moji drugovi Marko, Aleksa i ja odlučili smo da zasviramo i zapevamo u Knez Mihailovoj ulici.

Naše pesme su se mogle čuti svakog popodneva u tom delu grada. Želeli smo da naš talenat pretočimo u nešto lepo, a isto tako da svoju energiju i ljubav prema onome što radimo prenesemo na prolaznike.

Ljudi su prilazili da nas slušaju, slikaju, snime, daju po koju reč hvale ili podrške. Repertoar nam je bio raznovrstan. Od naše tradicionalne i etno muzike, preko klasike na gitari i mojih operskih arija, do našeg i stranog roka.

Posle nekog vremena, postali smo intriga i novinarima, pa smo se ubrzo našli na stranicama Politike. Nedugo zatim, gostovali smo u emisiji „Iz tinejdž ugla“ na Radiju Beograd. 

Ovo je bilo veoma zanimljivo iskustvo. Mišljenja sam da svaka osoba treba da pronađe nešto što ga ispunjava i da se ne plaši da radi na tome da to svima pokaže. Na taj način živimo kvalitetniji život i stvaramo najlepše uspomene.

Anđela Derikonjić

Podeli
Pozovite nas!