• Blog
  • Šta zameram vremenu u kome živim

Šta zameram vremenu u kome živim

epa blog 9

Ako nešto ne razumemo, verovatno ćemo to i odbaciti; zato se često starije generacije sukobljavaju sa mlađim. I nije bitno šta je u pitanju - muzika, tehnologija ili drugi trendovi, uvek će postojati ljudi koji se protive svemu novom.

Na primer, kada se pojavio rokenrol, stariji ljudi su se odmah usprotivili tome, zbog toga što je bio glasan i buntovan. Počeli su da krive različite okolnosti za pojavu novog žanra muzike koji su oni smatrali nasilnim i neprikladnim. To se ponovo desilo sa nastankom drugih žanrova muzike, npr:,,metalom” i repom, ali to se dešava i sa drugim novitetima, ne samo sa muzikom.

Tehnologija je u savremenom društvu,,okrivljena” za skoro sve negativno što se dešava oko nas. Video-igre, navodno, izazivaju nasilje, seksizam i rasizam u deci, i zbog toga, ljudi koji su već protiv takvih aktivnosti neće pogledati činjenice i istražiti tu temu, nego će odmah prihvatiti ono što im je rečeno. Mnoge ljude društvo odbacuje zato što su drugačiji, što vodi do raspada odnosa i prezira starijih i mlađih. Nažalost, ovo ne možemo promeniti, jer ljudi, po prirodi, imaju strah od nepoznatog kada odrastu. Ja mislim da ljudi imaju pravo da koriste svoje vreme kako god oni hteli, sve dok ne krše zakon. Neke stvari su tabui sa razlogom, ali nekada ljudi preteraju. Kada su u pitanju ovakve pojave, ništa nije crno-belo, već postoje nijanse i različiti uticaji na različite ljude.

Ja ne podnosim tu netrpeljivost i potpuno ne razumevanje prema novim pojavama i voleo bih kada bi postojao način da se to promeni.

Petar Gaćeša

Podeli
Pozovite nas!