• Blog
  • EPA BLOG: Međunarodni dan tolerancije

EPA BLOG: Međunarodni dan tolerancije

 

blog o toleranciji

 

Pojam tolerancija potiče od grčke reči tolerare, što znači podnositi. Tolerancija podrazumeva podnošenje i uvažavanje tuđih ideja, stavova i načina života. 

 

Na današnji dan pre tačno 25 godina članice Ujedinjenih nacija su potpisale Deklaraciju o principima tolerancije, i ustanovljen je Međunarodni dan tolerancije, koji se obeležava 16. novembra. UNESCO je toleranciju definisao kao poštovanje, prihvatanje i uvažavanje bogatstva različitosti u svetskim kulturama.

 

Međunarodni dan tolerancije nas podseća da je poštovanje i uvažavanje razlika uslov mira, stabilnosti i napretka naroda i država. 

 

Tolerancija je naš oblik izražavanja i način da budemo ljudi. Zasnovana je na znanju, otvorenosti, komunikaciji i slobodi mišljenja, savesti i uverenju. A šta su o toleranciji rekli poznati, pročitajte u narednim redovima:

 citat1

citat 2

citat 3

citat 4

citat5

Podeli
Pozovite nas!