• Vesti
  • MISLIŠA u našoj školi

MISLIŠA u našoj školi

misliša 2013

Nacionalno matematičko takmičenje "Misliša", koje Arhimedes organizuje  osmi put, održano je 14. marta 2013. godine u 520 škola širom Srbije uz učešće 41340 učenika (od 2. razreda osnovne do 4. razreda srednje škole).

Broj učesnika je svake godine  rastao tako da je ukupan broj takmičara  premašio 224 000. To govori o dobroj organizaciji takmičenja i kvalitetu zadataka. Učenici su za 90 minuta u svojim školama rešavali testove sa zanimljivim matematičkim zadacima, prvenstveno logičko-kombinatornog karaktera, ali u skladu sa programom matematike i po meri učenika.

Cilj takmičenja je popularisanje matematike, razvijanje interesovanja kod što većeg broja učenika i motivisanje učenika da matematiku uče sa zadaovoljstvom. Moto takmičenja je Matematika za sve ili bar za većinu (što je realnije).

U našoj školi učestvovalo je 15 učenika prve, treće i četvrte godine. Najbolji rezultat postigla je  Slađana Tešić, maturantkinja, koja je već četvrti put bila najbolja u ovom takmičenju u našoj školi.

A.M.

Podeli
Pozovite nas!