• Vesti
  • PETO ŠKOLSKO TAKMIČENJE U BESEDNIŠTVU

PETO ŠKOLSKO TAKMIČENJE U BESEDNIŠTVU

besednistvo 2015

U sredu, 8. aprila 2015, održano je Peto školsko takmičenje u besedništvu. Besednici su se i ove godine takmičili u dve discipline – u izabranoj i improvizovanoj besedi.  Takmičenje su pažljivo pratili svi pravni  tehničari naše škole. Profesorka retorike, Svetlana Gradinac, nazvala je ovogodišnje učesnike takmičenja čuvarima tradicije.

Žiri u sastavu Nevena Sarić Pavlović, Dragana Stamenkov Ilijić, Mirko Sarić, direktor škole, i Svetlana Gradinac  odlučili su da je u kategoriji izabrane teme prvo mesto osvojila Keristina Samardžić za besedu Hoću sve i hoću sad!, druga nagrada pripala je Neveni Šekularac za besedu Jedan je život, a treća Nikoli Ristiću za besedu  Moje američko iskustvo.

U kategoriji improvizovane besede prva nagrada pripala je Nikoli Ristiću za besedu Gost, a drugu i treću nagradu dele Nevena Šekularac za besedu Igra i Kristina Samardžić za besedu Zdravlje.

S.G.

Podeli
Pozovite nas!