• Vesti
  • TRIBINA RODITELjI - PROFESIONALCI

TRIBINA RODITELjI - PROFESIONALCI

Članovi našeg Učeničkog parlamenta sa profesorkom Ljiljom Panjković ugostili su u četvrtak, 27.aprila 2017. roditelje raznih zanimanja koji su u maloj sali KNU razgovarali sa učenicima trećeg i četvrtog razreda o profesionalnoj orijentaciji. Sa nama su bili Veljko Milićević, dipl. ekonomista, finansijski direktor NVO Crta i preduzetnik, Nevena Pančić, sudija Apelacionog suda, Milena Pejović, profesor francuskog jezika, prevodilac i sudski tumač za francuski jezik i Bojan Jokić, osnivač i vlasnik firme S&L, zlatare i prodavnice satova.

Tribinu su vodili predsednik Učeničkog parlamenta Ivan Vasković i Lav Pejović. Učenici i profesori su postavljali brojna pitanja i netremice slušali odgovore. Svi roditelji su uspešni u poslu kojim se bave i svi su se složili da su se u izboru zanimanja rukovodili ljubavlju, a ne novcem, da mnogo rade i da su veliki posvećenici svoga posla. Svi bi, da ponovo biraju zanimanje, izabrali isto. U svakoj profesiji mora da se napreduje. Stručno znanje je uslov za dobar rad. Bez obzira na vrstu posla, svi su istakli važnost veštine komunikacije, sposobnost za timski rad, poštovanje kodeksa profesije i hrabrost za menjanje sveta.

Svetlana Gradinac

Podeli
Pozovite nas!