• Vesti
  • Digitalne kompetencije

Digitalne kompetencije

Online nedelja je godišnja evropska digitalna kampanja koja uključuje i ohrabruje ljude da koriste nove tehnologije i Internet uz pomoć veština koje im pružaju pristup mnogobrojnim mogućnostima onlajn sveta.

 Srednja škola za ekonomiju, pravo i administraciju učestvovala je u Evropskoj nedelji digitalnih veština 2019. Koordinator je bila nastavnica informatičkih predmeta, Bojana Satarić. Ona je bila mentor učenika koji su pripremili predavanje pod nazivom "Digitalne kompetencije - znanje za budućnost".

Kroz vršnjačko kolaborativno učenje, maturanti pravnog smera, održali su svojim mlađim drugarima predavanje uz diskusiju i pokušali da odgovore na pitanja: Koji su nivoi digitalnih kompetencija koje treba da poseduje svaki zaposleni u Srbiji? Šta svaki učenik treba da zna i ume od digitalne pismenosti kada završi srednju školu?

Učenici i njihov mentor nose pozitivna iskustva sa zajedničkog druženja. Škola je dobila sertifikat za angažovanje i organizovanje događaja.

sertifikat digitalne kompetencije

Podeli
Pozovite nas!