• Vesti
  • EPA ekonomski tehničari obeležili Međunarodni dan računovođa

EPA ekonomski tehničari obeležili Međunarodni dan računovođa

dan računovođa

Međunarodni dan računovođa obeležava se svakog 10. novembra. Ovaj datum se slavi kako bi se odalo priznanje računovođama koje rade izuzetno izazovan i složen posao.

 

Datum je odabran na osnovu činjenice da je tog dana 1494. godine Luca Pacioli u Veneciji objavio svoju poznatu knjigu Summa de Arithmetica, goemetria, proportioni et proportionalita. U jednom poglavlju ove knjige predstavljen je sistem dvojnog knjigovodstva. Taj sistem knjiženja smatra se najznačajnijim dostignućem u oblasti računovodstva.

 

U našoj školi ovaj praznik je obeležen online u prvom razredu ekonomskih tehničara obnavljanjem osnovnih računovodstvenih pojmova: aktiva, pasiva, bilansna raznoteža, prosto i dvojno knjigovodstvo, poslovne promene... 

 

Prepoznavanje i uvažavanje ove profesije veoma je važno za održivost i produktivnost svakog privrednog subjekta. U našoj školi pripremamo ekonomske tehničare da se uspešno bave ovim, uvek aktuelnim i atraktivnim, zanimanjem.

Podeli
Pozovite nas!